Вітаємо зі світлим Святом Великодня!

Вітаємо зі світлим Святом Великодня!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Позиція партії друкуватиДрукувати

Місцеві вибори

2008-12-02 16:53:53

Полюхович: Склад депутатського корпусу мають формувати виборці, а не партійна верхівка кожної політичної сили

Дострокові вибори міського голови Рівного чітко продемонстрували недосконалість існуючої виборчої системи та виборчого законодавства. 
По-перше, не прийшовши на виборчі дільниці (явка виборців була рекордно низькою – близько 40 %), виборці, тим самим, засвідчили своє небажання брати участь у політичних шоу та воліли не перетворюватись на «зомбованих» політичними штабами статистів виборчих перегонів. До речі, у тих п’яти селах Рівненської області, де в той же день відбувались вибори сільських голів, але самі вибори не були заполітизовані, явка виборців склала 60-70 і більше відсотків.
По-друге, рівняни, як і жителі інших сіл області, в яких відбулись дострокові вибори сільських голів, проголосували за позапартійних кандидатів, тим самим демонструючи недовіру до тої виборчої системи, при якій виборцям нав’язують кандидатів від тої чи іншої політичної партії і розглядають їх, виборців, як «електорат», яким можна маніпулювати.
Відповідь цілком очевидна і логічна – потрібно змінювати модель виборів, і це стосується не тільки Верховної Ради, а передовсім виборів до органів місцевого самоврядування
Тому, Єдиний Центр чітко виступає за системи виборів, яка б гарантувала відкритість та прозорість виборчого процесу або шляхом відкритих списків, або вдосконаливши модель можоритарної системи виборів, а також за персональну відповідальність кожного депутата, з реальною можливістю їх відкликання самими виборцями. Виборці мають знати за кого вони голосують. А голосувати повинні не за виборчі списки, в яких, в кращому випадку, відома лише перша п’ятірка, а за конкретних людей. А депутати не повинні служити тим, хто включає їх у списки, а тим, хто за них голосує.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"

Останні публікаціївсі