Вітаємо зі світлим Святом Великодня!

Вітаємо зі світлим Святом Великодня!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Попов: на місцевих виборах потрібно перейти до конкретних програм
2010-09-13 12:27:00

Попов: на місцевих виборах потрібно перейти до конкретних програм

Про виборчу стратегію Єдиного Центру, з якою партія буде будувати «Якісну Україну» та про відмінність «Відкритих списків» від праймеріз інших політичних сил - у інтерв'ю Ігоря Попова телекомпанії Рівне 1.

     Єдиний Центр на останньому З’їзді затвердив нову виборчу програму «Якісна Україна», з якою партія іде на місцеві вибори. Скажіть, будь ласка, чим вона принципово відрізняється від програм інших політичних сил?

 

     – «Якісна Україна» – це не лише виборча програма партії, це та стратегія, з якою Єдиний Центр іде до людей не лише на ці вибори, а загалом. Це те, що роблять наші депутати у Верховній раді, це те, що роблять наші представники на місцях, у місцевих радах. Головний підхід – те, що не вдається зробити в Києві потрібно робити на місцях. На місцевих виборах потрібно перейти до конкретних програм, потрібно говорити про те, що реально хвилює людей. Єдиний Центр виступає з такою ініціативою. На нашу думку це відносини влади та людини, друге – якісні дороги, третє – якісне життя, четверте – якісна медицина, сфера, яку необхідно перебудовувати, п’яте – чисте довкілля і недороге тепло. Це те, з чим стикаються наші виборці щодня, і Єдиний Центр має рецепт вирішення проблем.

 

     Зміна виборчого законодавства викликала широкий резонанс у суспільстві. Яка Ваша оцінка останніх змін до виборчого законодавства?

 

     – Закон про місцеві вибори приймався похапцем, є багато позитивних нововведень, проте сама кампанія занадто коротка, її тяжко буде провести, є ряд накладок. Зміни є «косметичними», приймалися дуже швидко. Дозволивши всім партіям брати участь у виборах, незалежно від дати реєстрації влада створила ще одну проблему – в територіальних комісіях буде ще більший перетин політичних сил, партії влади отримають повний контроль, інші – досить обмежену участь. А територіальні комісії, як відомо, приймають дуже багато рішень. Тому позицією Єдиного Центру була необхідність комплексних змін до закону. На позачерговій сесії наші депутати не голосували за ці зміни, тому що вони не відміняють більшість проблем, які будуть існувати на місцевих виборах та пов’язані з недосконалістю виборчого законодавства.

 

     Поясніть, будь ласка, чим праймеріз Єдиного Центру відрізняється від праймерізу, який проводять інші політичні сили?

 

     – Коли ввели закриті списки по пропорційній системі формування партійних списків проходило затвердженням на партійній конференції списку, що був узгоджений без участі самих делегатів: всі голосують «за», тому що бояться «вождя». Введення мажоритарної системи – крок до того, що кандидат піде до людей, а не до партійного «вождя».

     В усьому світі знайшли на це відповідь – потрібно проводити дискусію партії з виборцями та визначати тих, кого громада вважає своїми лідерами. В Україні кілька партій заявили про праймеріз – це позитивний процес, адже партії починають про це задумуватися. Єдиний Центр назвав свій праймеріз – «Відкриті списки Єдиного Центру». Чим ми принципово відрізняємося від інших політсил – у наші списки у якості кандидатів висуваються не лише члени Єдиного Центру, а й позапартійні лідери громад, громадських організацій Кожен четвертий кандидат – не є єдиноцентристом. Ми шукаємо реальних лідерів громад, яких потім, на виборах до місцевих органів влади, хочемо підтримати, висуваючи їх як лідерів наших списків. Це і є завдання наших «відкритих списків». Друга відмінність – це те, що голосують у нас не лише члени партії, тому що для Єдиного Центру це діалог із громадськістю, діалог із виборцями. Я був присутнім на голосуванні на майдані Незалежності, підходять люди, конкретно запитують що це за кандидати, чим вони кращі. Партії потрібно говорити з людьми, а не замикатися в собі. Результат проекту буде врахований на конференції, при формуванні партійних списків. Головне те, що ми провели перші переговори з виборцями кого вони хочуть бачити депутатами місцевих рад.

 

 

     Коротко опишіть як проходить акція «Відкриті списки Єдиного Центру» по Україні та зокрема у Рівному.

 

     – Вже пятий день іде голосування в Інтернеті, на сайті Єдиного Центру. Проголосувало вже кілька тисяч чоловік. Сьогодні проходить голосування на головних майданах майже у всіх обласних, районних центрах України. У Рівному за перших півтори години розійшлося близько 300 бюлетенів. Люди цікавилися, чекали та прийшли проголосувати. Загалом ставлення у людей позитивні. Ми змусили виборців задуматися над тим, що голосувати потрібно не за ту партію, яка має гарного лідера у Києві, а конкретно за ту людину, що буде реально представляти ї інтереси у місцевій раді.

 

"На часі" (телеканал Рівне 1)

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"