Вітаємо зі світлим Святом Великодня!

Вітаємо зі світлим Святом Великодня!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Ростислав Валіхновський: Єдиний Центр бореться із фальсифікаціями ліків
2010-10-22 09:40:00

Ростислав Валіхновський: Єдиний Центр бореться із фальсифікаціями ліків

Є проблеми, які стосуються кожного. Досить часто від їх вирішення залежить доля країни, майбутнє її громадян. Безумовно, саме до такої категорії належить проблема неякісних ліків, яка сьогодні набула масштабу прямої загрози здоров‘ю нації.

     Судіть самі: за даними Держінспекції з контролю якості лікарських засобів в Україні майже половина антибіотиків підроблені, в інших сегментах кількість фальсифікованих ліків становить до 40%. Результат цьогорічної перевірки аптек  жахливий – виявлено 285 серій неякісних препаратів проти 99 фальсифікованих серій у минулому році.

           

     Проблема серйозно ускладнюється безконтрольним поширенням у вітчизняних ЗМІ реклами ліків. На жаль, досить часто саме преса, радіо і телебачення штовхають людей до фатального вибору. А рекламування ліків – це неетично і для лікаря, і для медичних професійних організацій. За кордоном реклама фармацевтичних засобів майже скрізь заборонена.

           

     Отже, загроза здоров‘ю українців тільки зростає, тому зволікати із вирішенням проблеми далі не можна. Саме тому народні депутати від Єдиного Центру готують законопроект про повну заборону реклами ліків у ЗМІ, крім спеціалізованих медичних видань. Крім цього, Єдиний Центр обов‘язково ініціюватиме зміни до Кримінального кодексу, що посилять відповідальність за виробництво і продаж фальсифікованих медпрепаратів.

           

     Але це тільки початок шляху. Обмежити фальсифікат можливо, однак тут є ще одна складність - фактично відсутній інститут дотримання медичного права. Для прикладу, в США жорстко контролюються будь-які негативні прояви медпрепарату, його якість. Якщо там виникає така проблема, це веде до багатомільйонних судових позовів. Як наслідок, компанії-виробники фармзасобів виплачують десятки і сотні мільйонів доларів штрафів, що б’є по репутації. Внаслідок такого підходу в США фальсифікату немає.

           

     Все це дозволяє зробити один принциповий висновок – коли в Єдиному Центрі говорять про «Якісну Україну» (це виборча програма партії) взагалі та якісну медицину зокрема, мається на увазі наслідування кращих міжнародних стандартів. А це означає максимальну налаштованість на успіх. Не тільки для партії, а й для усіх громадян України.

 

Рівненська газета , Рівне Вечірнє від 23.10.2010

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"